تبلیغات
سَرَشگ جوشقان قالی - این ها را شما می گویید، اما من هم پرسش هایی از شماها دارم
سَرَشگ جوشقان قالی

این ها را شما می گویید، اما من هم پرسش هایی از شماها دارم

سه شنبه 16 اسفند 1390

برگزاری انتخابات در حوزه انتخابیه نطنز با تمام هیاهوهایش به پایان رسید و آنچه که ماند حضور گسترده مردم بود و بس. هر چند مسائلی آزار دهنده هم مشاهده می شد. مسائلی که مختص این دوره نبود و اکنون سالهاست شاهد آن هستیم. اینکه نخبه و منتخب همیشه قربانی احساسات ناسیونالیستی همشهریان نطنزی و بادرودی و سایر مناطق می شود. اینکه یک خوب نطنزی را هیچ وقت اکثریت بادرودی ها نمی پذیرند و اینکه خوب بادرودی هم هیچگاه  مورد عنایت اکثریت مردم نطنز قرا نمی گیرد. اینها همیشه عذاب آور بوده و دردناک و موجبات خسران منطقه و کشور عزیزمان ایران.

اما در این چند روز بسیار با بنده تماس گرفتند و در دلنوشته هایم پیام ها گذاشتند و خواستند که بنویسم. بنویسم درباره خیلی چیزها. می گفتتند و نوشته اند که سرنوشت انتخابات این بار را ، رای مردم مشخص نکرد. می گفتند و نوشته اند که چرا کسی به ضعف های برگزاری انتخابات در نطنز اشاره نمی کند. می گفتند و نوشته اند چرا کسی قبل از انتخابات اعتراضی نکرد  بر مدیریتی که برای نظارت بر انتخابات ، انتخاب شده بودند. می گفتند و نوشته اند چرا همه می ترسند درباره آرای تکراری بسیار که به صندوق های رای ریخته شد  و سرنوشت انتخابات را رقم زد حرف  بزنند و هزاران می گفتند و نوشته اند دیگر که طرح برخی از آنها از اخلاق خارج است.

این مطلب را نوشتم تا بگویم در نظامی که به برکت یک رهبری الهی و با خون هزاران هزار شهید خود را نشان داده نه کسی می ترسد و نه کسی ، کسی را می ترساند. نوشتم تا بگویم در نظامی که رهبریش یک رهبری الهی است هیچگاه گناه و تخلف قرب پیدا نمی کند  و گنه کار و متخلف عزیز نمی شود. نوشتم تا بگویم چشم ها و وجدان های بیداری در این نظام وجود دارد که حرمت خون شهدا برای آنها مهم است و نمی گذارد اتفاقها بیفتد.

اینها را نوشتم تا چند خطی هم با شما همشهریان سخن بگویم. شما همشهریان نطنزی و بادرودی. شمایی که اکثریتتان منتخب خوب و بد فقط با توجه به مهر شناسنامه اش برایتان عینیت می یابد. شمایی که اکثریتتان کار به اصلح بودن نامزدها ندارید و فقط و فقط برایتان مهر شناسنامه و محل صدورش مهم است. می خواهم با شما سخن بگویم.  بنده در نطنز نبودم و هیچ چیز را با چشم خود ندیدم. می گویید هر نفر در برخی از حوزه های انتخابیه تا 20 الی 30 رای هم به صندوق انداخته. می گویید فرماندار در بادرود ناظر نطنزی نگذاشته و در نطنز هم کم ناظر بادرودی گذاشته. می گویید تکلیف انتخابات  را در برخی حوزه ها چک ها و چک پولها مشخص کرده. می گویید چرا هیات نظارتی ها، اصلح هایی مثل پورعسگر و صفاری  را رد صلاحیت نموده و کسی را در میدان باقی گذاشته که مردم مجبور به رای دادن به او شده اند.

این ها را شما می گویید، اما من هم پرسش هایی از شماها دارم. امیدوارم جوابی قانع کننده برای من و برای خیلی دیگر از همشهریانتان داشته باشید. می خواهم از شما بپرسم اگر  خرید و فروش آرا بد است، اگر رای تکراری بد است، اگر تطمیع رای دهندگان بد است چرا صدایتان هنگامی بلند می شود که خودتان از آن ضربه می خورید. این اتفاق که منحصر به دیروز و امروز نیست. اکنون چند دوره است که این حرفها را می شنویم. از دوره ای که باغبانیان و کریم پور رقابت می کردند این حرفها بود. همان زمان می گفتند عده ای از ابوزیدآباد رای وارد کرده اند و عده ای از تهران. این حرفها دوره های  بعد از آن هم بود. در دوره ضابطی هم از اینگونه حرفها می زدند. می گفتند رای فلان منطقه با تیر برق کسب شده وهمسر فلان نامزد هم قرآن برده در فلان منطقه و پول وسط آن گذاشته و رای جمع می کند. پرسشم این است چرا آن زمان فریادتان به هوا بر نخواست؟ این دوره  هم ، اکنون گروهی صحبت از رای های بسیار تکراری می کنند. رای هایی که می گویند به ناحق سرنوشت  انتخابات را عوض کرده. و گروه دیگر می گویند چرا این حرفها را دوره قبل نزدید و به دفاع از آرای تکرای با تمسک به آنچه دوره های قبل بوده می پردازند. واقعا پرسش ، بی پاسخ است که چرا همیشه برای حقوق پایمال شده خود فریاد می زنیم و حقوق پایمال شده دیگران را نمی بینیم.

پرسش دیگرم این است که پروسه انتخابات در شهرستان ، اکنون حدود 6 ماهی می شود که به صورت غیر رسمی آغاز شده. چرا زودتر به فکرهای امروزتان نیفتادید. چرا زودتر سعی نکردید صالحان و نخبگان متعهد منطقه خود را مجاب به ثبت نام در انتخابات کنید تا اگر یکی دو نفر بنا بر مصالح رد صلاحیت شدند گزینه های اصلح پیش رویتان فراوان باشد. نکردید چون می خواستید نطنزی بر بادرودی پیروز شود و بادرودی بر نطنزی و کاری به اصلح نداشتید. مهم نبودن چند نفر در یک منطقه برایتان بود.

پرسش دیگرم این است که چرا آن هنگام که ترکیب هیاتهای اجرایی و و بازرسی مشخص شد  و از همان روز عده ای در نشریات محلی و در نشست مطبوعاتی فرماندار فریاد زدند که چیدمان خوب نیست و و زمینه  را برای حرف و حدیث های بعدی فراهم می کند ، چرا همان زمان اعتراض نکردید و چرا نشستید و همه چیز را به قضا و قدر سپردید؟

پرسش دیگرم این است که چرا از حقوق قانونی خود در تعیین نمایندگان برای صندوق های اخذ رای استفاده درست نکردید و امروز فریاد می زنیدکه فلان و بهمان. این پرسش ها و صدها و پرسش دیگر که ایمان دارم پاسخ قانع کننده ای برای اکثر آنها ندارید این روزها مطرح است و هیچ کس  اینها را از خود نمی پرسد و همه نشسته ایم و می گوییم که چرا این کردند و چرا چنان؟

توصیه ام به عنوان یک برادر کوچک به همه شما این است که اکنون که مردم همیشه حاضر در صحنه شهرستان نطنز ، با حضور خود حماسه ای ماندگار آفریدند با حرفهای خود در چهارچوبی غیر اصولی این حضور آنها را زیر سوال نبریم و اعتماد مردم را به نظامی که همیشه برای آن در صحنه بوده اند خدشه دار نکنیم. ایمان دارم وایمان داشته باشید نظام جمهوری اسلامی ایران به حرمت خون شهدا و امام شهدا هم که شده، به حرمت وجود رهبری فرزانه هم که شده، به حرمت وجود مردم با بصیرت خود هم که شده  با هیچ کس شوخی ندارد و اصولگرا و آشنا و غیره وذلک برایش مطرح نیست و این را درتاریخ  سی و ساله انقلاب خود نشان داده. تاریخ سی و سه ساله ای که خیلی از انقلابیون به خاطر حرمت شکنی خون شهدا و امام شهدا حذف شده اند و تاریخ سی و سه اله ای که حتی عضو مجلس خبرگان رهبری و نایب رئیس مجلس شورای اسلامیش را هم بنا بر همین موارد تایید صلاحیت نمی کند. ایمان دارم و داشته باشید مسئولین استان و شهرستان در حوزه انتخابات اعم از استاندار وفرماندار و هیاتهای اجرایی و نظارت و بازرسی هیچ گاه خود را مدیون خون شهدا و امام و رهبر و مردمان با بصیرت این سرزمین نمی کنند و با بررسی دقیق و غیرجانبدارانه وضعیت انتخابات نطنز، حق را به حقدار می رسانند تا در دنیایی دیگر که نه اصولگرایی مطرح است و نه دوستی و پارتی ، لمس کننده آتش جهنم نشوند.

فرماندار عزیز، مسئولین هیاتهای اجرایی و نظارت و بازرسی، سخنی هم با شما دارم. همه می دانند و خودتان هم می دانید که بررسی صحت انتخابات در نطنز کاری سخت و دشوار نیست و به راحتی می توان آرای تکراری را مشخص کرد. استدعایی عاجزانه دارم . اکنون که مردم چنین با قدرت در صحنه حاضر شده و اعتماد خود را به نظام نشان دادند فارغ از جناح بندی های سیاسی و آشنایی های سابق، پاسخ اعتماد مردم را به نحو احسن بدهید تا در دنیایی دیگر پاسخگوی اهمال سهوی و یا عمدی خود نشوید.  توصیه ای هم دارم. به راحتی میسر است که مشخص شود در کدامین حوزه ها آرای تکراری به صندوق ریخته شده . هم در نطنز و هم در بادرود. توصیه می کنم این حوزها را مشخص کنید و با مسئولین حاضر در آن حوزه ها شدیدترین برخورد را نمایید تا یکبار برای همیشه بساط این خیانت به اعتماد مردم برچیده شود. بابت برگزاری انتخابات هم به همه شما خسته نباشید می گویم.

در پایان ، سخنی هم دارم با جناب محمد فیروزی منتخب انتخابات دوره نهم. ابتدا تبریکم را بپذیرید.اما با دیدن پوستر تبلیغاتی شما در انتخابات بسیار متاثر و متاسف شدم . از پوستر تبیلغاتی شما احساس ناسیونالیستی مخرب می بارید. امیدوارم چنانچه به مجلس راه یافتید خود را نماینده کل منطقه بدانید و سعی نکنید بر امواج سوار شوید و مردم را در مقابل هم قرار دهید. امیدوارم از این نقد هم ناراحت نشوید که نقدها برای شما تازه شروع می شود.

از همه شما همشهریان عذر می طلبم . آنچه که خواندید نظرات شخصی بنده بود و ممکن است با نظرات دیگران خیلی متفاوت باشد. چون عرصه برای نقد باز بود نوشتم. امیدواریم ناراحت نشوید. همه تان را دوست دارم.

[ مهدی ترابیان ]


منبع: نطنز سلام

http://www.natanzsalam.blogfa.com/


مهدی ترابیان
سه شنبه 16 اسفند 1390 02:30 ب.ظ
سلام. ممنون از محبت شما
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


فهرست وبلاگ

پیوندهای روزانه

طبقه بندی

آرشیو

نویسندگان

پیوندها

صفحات جانبی

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

جستجو

آخرین پستها

اَبر برچسبها

کد آهنگ های پیشواز ایرانسل استاد مظفر شفیعی کدهای آوای انتظار همراه اول از استاد مظفر شفیعی