تبلیغات
سَرَشگ جوشقان قالی - الحاق به میمه؟؟؟
سَرَشگ جوشقان قالی

الحاق به میمه؟؟؟

سه شنبه 16 خرداد 1391

انتزاع جوشقان از کاشان رسمیت دارد؟
فرماندار کاشان: انتزاع جوشقان از دیدگاه فرمانداری جنبه حقوقی ندارد

خبرگزاری فارس: به‌دنبال پیگیری بحث انتزاع جوشقان و کامو از کاشان توسط شورای شهر این منطقه سئوال قابل طرح این است که آیا این تفکیک وجاهت قانونی دارد یا خیر؟

خبرگزاری فارس: فرماندار کاشان: انتزاع جوشقان از دیدگاه فرمانداری جنبه حقوقی ندارد

به گزارش خبرگزاری فارس از کاشان، بحث انتزاع شهر ییلاقی جوشقان و کامو از کاشان مدتها است نقل محافل است و پیشنهاد این انتزاع جوشقان و الحاق آن به میمه از سوی شورای شهر جوشقان و کامو در اواسط سال گذشته به استانداری اصفهان ارائه شده است.

از سویی دیگر مسئولان شهرستان کاشان معتقدند تقسیمات کشوری و جابجایی‌ها در حوزه وزارت کشور است و دستورالعمل‌های خاص خودش را دارد و اگر قرار باشد انتزاعی صورت بگیرد بر اساس دستورالعمل‌هایی است که در تقسیمات کشور به آن اشاره شده است.

برای بررسی این طرح و میزان قانونی یا اجرایی بودن آن با رئیس شورای شهر جوشقان و کامو و همچنین مسئولان شهرستان کاشان گفت‌وگوهایی صورت گرفته که در ذیل می‌خوانید:

رئیس شورای شهر جوشقان و کامو: سال گذشته نامه انتزاع از کاشان نوشته شد

رئیس شورای شهر جوشقان و کامو امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در کاشان گفت: فعالیت‌هایی در شهر میمه انجام می‌شود تا این شهر به شهرستان ارتقاء داده شود و بر همین اساس، شورای شهر میمه به شورای جوشقان و کامو پیشنهاد داده است، چنانچه این ارتقاء انجام شود جوشقان و کامو به شهر میمه ملحق شود.

حسینعلی عبدالرحیمیان نگاه مسئولان شهرستان کاشان به منطقه جوشقان و کامو را ناپدرانه توصیف و خاطرنشان کرد: شورای شهر جوشقان و کامو نیز از پیشنهاد شورای شهر میمه برای الحاق شدن به میمه استقبال کرده تا چنانچه انتزاعی حاصل شود و فرمانداری در میمه تأسیس و میمه به شهرستان ارتقاء یابد این آمادگی وجود دارد تا از کاشان انتزاع و به میمه الحاق شود .

وی افزود: نامه انتزاع از کاشان دی‌ماه سال گذشته توسط شورای شهر جوشقان و کامو  نوشته شد و با امضای پنج نفر از اعضای شورای شهر و امام جمعه جوشقان و کامو به استانداری و رونوشت آن به فرمانداری کاشان، فرمانداری و شورای شهر شاهین‌شهر و میمه ارسال شده است.

رئیس شورای شهر کاشان: موضوع انتزاع تاکنون مطرح نبوده است

رئیس شورای شهر کاشان نیز امروز در این زمینه در گفت‌و‌گو با فارس در کاشان گفت: موضوع انتزاع جوشقان و کامو در شورای اسلامی شهر کاشان تاکنون مطرح نبوده است اما تصمیم‌گیری برای انتزاع با مجموعه اعضای شورای شهرستان است.

حسین فربد با اعلام مخالفت شخصی خود از انتزاع جوشقان و کامو از کاشان بیان داشت: به‌طور یقین با انتزاع جوشقان و کامو از کاشان مخالف هستیم و به‌زودی با نشستی در فرمانداری ویژه کاشان موضوع پیگیری می‌شود.

عضو شورای شهر کاشان: کوچک شدن کاشان، شخصیت شهرستان را تنزل می‌دهد

عضو شورای شهر کاشان نیز در این زمینه به خبرنگار فارس در کاشان گفت: در صورت بی‌توجهی مسئولان شهرستان کاشان به جوشقان و کامو، آنان نیز حاضر می‌شوند از پیشینه و شهرتی که شهرستان کاشان دارد چشم‌پوشی کرده و به شهری ملحق شوند که هیچ پیشینه‌ای برای آنها ندارد.

احسان درستکار افزود: علی‌رغم شهرت تاریخی و جهانی شهرستان کاشان، برخی از مسائل که مهمترین آن گرفتن امتیازات است، موجب شده از شهرستان کاشان چشم‌پوشی و خواستار الحاق به شهری دیگر را دارند.

وی عنوان کرد: هر منطقه‌ای از اجزاء تشکیل و تبدیل به منطقه‌ای بزرگ شده است و در صورت انتزاع برخی مناطق و کوچک شدن شهرستان کاشان، شخصیت شهرستان را نیز تنزل می‌دهد.

عضو شورای اسلامی شهر کاشان، بررسی انتزاع جوشقان و کامو از کاشان را حائز اهمیت دانست و اذعان داشت: در حال حاضر قانونی بودن یا نبودن طرح انتزاع جوشقان و کامو از کاشان باید مورد بررسی قرار گیرد.

به گفته وی رسیدگی به انتزاع جوشقان و کامو از کاشان در صلاحیت شورای شهر نیست و رسیدگی به آن به لحاظ قانونی در اختیار شورای شهرستان است.

فرماندار کاشان: پیگیری انتزاع از دیدگاه  فرمانداری، جنبه رسمی ندارد

معاون استاندار اصفهان در این زمینه به خبرنگار فارس در کاشان گفت: تقسیمات کشوری و هرگونه جابجایی در حوزه وزارت کشور است.

علیرضا جوادی اضافه کرد: انتزاع شهری از حوزه خود و الحاق شدن به حوزه دیگر، دستورالعمل‌های خاص خودش را دارد و برای ارتقاء روستا به شهر و شهر به شهرستان و شهرستان به استان ضوابط و مقرراتی را وزارت کشور تدوین کرده است.

به گفته وی اگر منطقه‌ای در تمامی موضوعات پیش‌بینی شده در ضوابط و مقررات وزارت کشور، قابلیت لازم را داشته باشد در دستور کار استانداری‌ها و فرمانداری‌ها قرار می‌گیرد و توسط وزارت کشور مراحل آن انجام می‌شود.

معاون استاندار و فرماندار کاشان اذعان داشت: پیگیری انتزاع جوشقان و کامو از شهرستان کاشان از دیدگاه فرمانداری، هیچ جنبه رسمی و حقوقی ندارد.

به گفته وی موضع انتزاع جوشقان و کامو از طرف برخی افراد مسئول یا غیرمسئول، مرتبط و یا غیرمرتبط دنبال می‌شود و این حرکت‌ها خیلی هویت حقوقی و موضع رسمی و جدی ندارد.

منبع: خبر فارسی


پی نوشت:

 اینجا جوشقان قالی است جایی که تا پنجاه سال پیش بزرگترین و مهمترین آبادی منطقه بود. جایی که هیچگاه جز خیانت از میمه ندیده!

خیانت هایی را که شنیده ام بازگو می کنم. 

بزرگ مرد جوشقان قالی امیر هوشنگ حیدری به خاطر مخالفت با الحاق جوشقان قالی به میمه توسط میمه ای ها کشته شد.

خیانت بعدی تصاحب اراضی جوشقان قالی توسط میمه ای هاست.

از بزرگترها بپرسید تا برایتان داستان چاه ملی جوشقان قالی را بازگو کنند.

داستان پارچه نوشته ی میمه ای ها برای دادن کمک هزینه به دانش آموزان مناطق محروم را به یاد دارید؟

با این تفاسیر چگونه باید پا روی خون امیر هوشنگ گذاشته و با میمه ای ها متحد شویم؟

این روزها بحث بر سر استان شدن کاشان است نه شهرستان شدن میمه همان جایی که اگر افاغنه را از جمعیتش فاکتور بگیریم جمعیتی کمتر از جوشقان دارد.

نمی دانم شاید من اشتباه می کنم اما در این برهه زمانی باید همه جوانب کار را در نظر گرفت.وزوانی
جمعه 6 بهمن 1391 11:50 ب.ظ
دوستان عزیز جوشقان اولا جمعیت تمام اهالی میمه با برادران افاغنه ودانشجویان ازاد وکارگران شهرک صنعتی وزوان را که امسال در سرشماری خودشان آمار گرفتن جمعا شده 4763نفر مباشد که خودشان هم این آمار را اعلام کردند.دوما واقعا جای تاسف نیست که خود را فدای جایی می کنید که هنوز نتوانسته خود رادر استان جایی ندارد .ایا واقعا خون افرادی مثل جناب مرحوم حیدری بی ارزش بود ودر ثانی آنها کنار جاده اصلی را گرفتن تا شما پیشرفت نکنید و زمینهایتان را غارت کردن شما واقعا خیلی راست می گوید حقوق پایمال شده تان را پس بگیرید .چرا دیگر قدامت وحثیت جوشقانتان را منزوی میکنید .ودر اخر میمه بدون وزوان هیچ قدرتی ندارد ونخواهد داشت .ضمنا شک نکنید که اگر شول بجنبید اداره ثبت واسنادتان را هم می برند.
مجتبی
جمعه 6 بهمن 1391 11:24 ب.ظ
غیرت وزوانی هرگز اجازه نفس کشیدن به میمه ای نمی دهد لذا وزوانی ها روی خوشی از میمه ها ندارند و نخواهند داشت ولذا جهت انزوای میمه در حال تلاش هستند.
یکشنبه 8 مرداد 1391 04:03 ب.ظ
نمیدانم شما چه خیری از کاشان دیده اید که این همه طرفداری میکنید؟؟
اگر این همه از میمه بیزارید پس چرا حتی خرید عیدتان را از میمه انجام میدهید،برخلاف گفته هایتان طوری به میمه سرازیر میشوید که هیچ فروشنده و مغازه داری به خاطر کم لطفیه مردم جوشقان نمیتواند پا بگیرد وکارش را رونق دهد بعد از مدت کوتاهی با یک دفتر نسیه و کلی قرض باید کارش را تعطیل کند....؟؟؟؟؟؟
جوان دیروز
دوشنبه 22 خرداد 1391 11:35 ق.ظ
سلام به آدم هائی که اصالت ندارن نمیشه اعتماد کرد شاید میمه ای ها وعده هائی داده باشن ولی قابل اعتماد نیستن باید به فکر امتیاز از کاشان بود منطقه جوشقان آینده بسیار درخشانی در انتظارش هست ولی ما هم باید همت کنیم حداقل جلو تجاوز میمه را بگیریم تا بعد.
سوگند
جمعه 19 خرداد 1391 02:40 ق.ظ
سلام.از اینکه جوشقان با این همه قدمت و سابقه تاریخی زیر نظر میمه که چندین سال قبل حتی یک دفتر ثبت ازدواج هم نداشت و مجبور بودند به جوشقان بیایند ننگ بزرگی است.و از طرف دیگر چون جوشقان آخرین و دور ترین منطقه کاشان میباشد و به همین دلیل چندین سال اخیر هیچ پیشرفتی نداشته.البته بزرگترین دلیل سبقت میمه از جوشقان فقط کم کاری خود جوشقان بوده که از عبور جاده اصفهان تهران از این شهر به دلیل اینکه مقداری از اراضی عده ای از مسولان آن دوره خراب میشد ممانعت کردند.امید که با وجود این برنامه مسولین کاشان همت کنند و با دادن امتیازات عالی به این شهر نگذارند ما از شهر کهن کاشان جدا شویم.
ائتلاف دلسوزان
چهارشنبه 17 خرداد 1391 02:33 ب.ظ
ما جمعی از اهالی جوشقان قالی كه سالهاست تحت سلطه وسیطره شهرستان استعمارگر كاشان متحمل رنجها ومشقات فراوان شده وهیچ عایدی جز بد بختی ودربدری وبیچارگی نداشته ایم وفقط توانسته ایم گردن عده ای را در كاشان آنقدر كلفت كنیم كه توان چرخشش به سمت جوشقان را نداشته باشد از تمامی مسولان وروسای شهرمان می خواهیم با قدرت هرچه تمامتر موضوع را پیگیری ومارا از پیچ وخم های زیاد راه كاشان نجات داده وبه سمت سرازیری همواری ومیمه رهنمون سازند ان شاء اله دعای خیر گذشتگان وآیندگان تا هفتاد سال پس وپیش بدرقه راه تلاشگران در این مسیر باشد .
ش.ع.ر.مرتضایی
سه شنبه 16 خرداد 1391 01:44 ب.ظ
مطلب جالبی بود ولی نظر اقای فربد در رابطه با گرفتن امتیاز و...جای جواب داشت که انتظار داشتم به این مطلب نیز جواب میدادید.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


فهرست وبلاگ

پیوندهای روزانه

طبقه بندی

آرشیو

نویسندگان

پیوندها

صفحات جانبی

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

جستجو

آخرین پستها

اَبر برچسبها

کد آهنگ های پیشواز ایرانسل استاد مظفر شفیعی کدهای آوای انتظار همراه اول از استاد مظفر شفیعی