تبلیغات
سَرَشگ جوشقان قالی - جوابیه اعضای شورای شهر به وبلاگ شفق
سَرَشگ جوشقان قالی

جوابیه اعضای شورای شهر به وبلاگ شفق

سه شنبه 27 فروردین 1392

به نام خدا

این روزها سر و صدای انتخابات غبار نشسته بر روی وبلاگ های شهر را زدوده و و به آنها جان تازه ای داده است.
اما چیزی که نباید فراموش شود حفظ اخلاقیات و رعایت انصاف در این مسیر است.

بحثی که اینجا مطرح است اظهار نظری است که در آن همه چیز دیده می شود جز انصاف و مروت که با خواندن آن متوجه غرض شخصی نویسنده با اعضای شورا می شویم.

درهمین زمینه پاسخی از طرف اعضای شورای اسلامی شهر به این وبلاگ ارسال شده که توجه شما را به خواندن این جوابیه جلب می کنم.


 

بسمه تعالی

آقای مهدی گلشن مدیر وبلاگ شفق جوشقان قالی

و نویسنده یادداشت «لطفا دیگر احساس تکلیف نکنید!» مورخ 20/1/1392آقای امیر حسین گرگین

هر چند بر اساس آموزه های قرآنی از صفات مومنین است که در پاسخ جاهلان سکوت می کنند و با بی اعتنایی و بزرگواری می گذرند(آیه 63 سوره فرقان) و نوشته های مشحون از تهمت و افترای شما ارزش پاسخ ندارد ولی برای اثبات شخصیت مفتر و اغواگر شما لازم دانستیم که پاسخی ولو اندک به اتهامات شما داشته باشیم تا در محضر دادگاه مدرکی بر اوراق پرونده اتان افزوده گردد.

1-          اگر منظورتان از « عبور لوله های قطور» گاز شهری است که شورا در آن نقشی ندارد و مهندسین طراح شرکت گاز بر اساس استانداردهای کشوری و بین المللی برای لوله های مختلف حریم قائل شده آن را طراحی کرده و اجرا نموده اند و این از خدمات دولت هشتم و نهم است که شما نادیده می گیرید واقعاً اگر شما این نعمت را که شورای اسلامی شهر در دوره اول فعالیت خود پیگیری نموده و از خدمات نظام مقدس جمهوری اسلامی و دولت است نمی بینید زهی بی انصافی و بی خبری!!؟

2-          چاه اشرافی یعنی چه و منظورتان چیست؟ در جوشقان پنج حلقه چاه کشاورزی عمیق و نیمه عمیق وجود دارد که همه آن ها محل فعالیت کشاورزان زحمت کش است و اشرافیتی در آن ها نیست. چاه لاستان شهرداری هم منبع تأمین آب فضای سبز است و اشرافیتی ندارد. اگر اشرافیتی باشد شهروندی دوگانه شماست که سال هاست ساکن اصفهان هستید و زیستگاه تابستانی و زمستانی دارید و بقول ضرب المثل معروف مرغی هستید که تخمش را جای دیگر می دهد و قدقدش را برای ما آورده است!!!

3-          سوء استفاده از مالیات برای ساختن دانشگاه آزاد هم محصول ذهن معیوب و شیطانی شماست، مالیات به خزانه دولت واریز می شود و از طریق دولت هم در هر جا که صلاح باشد مصرف می شود که دانشگاه آزاد از آن بی بهره است. دانشگاه آزاد جوشقان هم به طریق اولی از مالیات بهره مند نشده است. تحقیق کنید تا به واقعیت برسید.

4-          واگذاری وسیع زمین به هیأت امنا باز از همان مقوله و حاصل ذهن معیوب و شیطانی شماست و در جهان خارج چنین اتفاقی نیفتاده و صورت نپذیرفته است. زمین دانشگاه هم از طرق قانونی و طبق ضوابط به شخصیت حقوقی دانشگاه آزاد اسلامی واگذار شده و شورا فقط پیگیر واگذاری بوده است که بر آن مفتخریم.

5-          اما اظهار نظر در مورد کاندیداها حق همه است. چگونه است که اظهار نظر شما مثلاً به جا بوده و اظهار نظر اعضای شورا بیجا؟؟ همه مردم به کاندیداهای مورد تأیید شورای نگهبان رأی داده اند و ادای تکلیف نموده اند.

6-          عدم استفاده از امکانات دولت های نهم و دهم نیز اتهاماتی است که شما نه بر شورا بلکه بر نظام مقدس جمهوری اسلامی و دولت های نهم و دهم وارد کرده اید و البته بایستی پاسخگو باشید که نیستید.

7-          وعده تحقق نیافته در رابطه با جلسه پرسش و پاسخ ؛ در جواب این مورد باید بگوییم که اصولاً شما شهروند جوشقان نیستید. چون سالهاست ساکن اصفهان هستید و در آمار و سرشماری جوشقان هم جزو آمار شهر به حساب نیامده اید. از جریانات و ماوقع شهر بی اطلاعید. از مضمون نوشته مذکور هم پیداست که شما از واقعیات شهر کاملاً بی خبرید. اما مردم ما که در شهر هستند و مرتباً اعضاء شورا را در مجالس، مراسم، رفت و آمد ها، دفتر شورا و ... ملاقات می کنند و درب منزل اعضای شورا در طول شبانه روز به روی آن ها باز است سوالی ندارند که در جلسه پرسش و پاسخ جواب دریافت دارند. از طرفی شما در جلسات در پی طرح سوالات واهی و تفرقه افکن و فتنه انگیز که حاصلی جز تشویش اذهان عمومی ندارد هستید که شورای اسلامی شهر برگزاری این جلسات را به نفع مردم و فضای مودت آمیز شهر نمی داند. جلسات شورا نیز علنی بوده و مردم هر وقت صلاح دانسته اند در جلسات حضور یافته و جواب خود را گرفته اند.

8-          در خصوص هزینه های گزاف برای چاپ گلاسه هم اولاً شما از هزینه آن بی خبرید ثانیاً  اگر نتوانسته اید آن را بخوانید حق ندارید آن را «ابهام آمیز و مشق پر از غلط» بدانید. سواد شما کافی نبوده یا ذهنیت مناسبی نداشته اید.

9-          «تساهل و بی تدبیری در واگذاری زمین به آن خانم» هم فرضیه ای است که از پایه ویران است. چون نه واگذاری به کسی صورت گرفته و نه زنی در کار بوده است. قرآن می فرماید: و لا تقف ... (آیه 36 سوره اسرا) زمین منطقه کارگاهی هم در راستای استفاده از سرمایه بخش خصوصی برای مدت 3 سال در اختیار سرمایه گذار قرار گرفت که چون به تعهدات خود عمل نکرد و زمان سپری شد، زمین همچنان متعلق به دولت و در اجاره شهرداری است که عملیات مربوطه در آن اجرا می شود.

10-«حمایت آشکار از نامزدهای خوش خرج مجلس» هم فرضیه ذهن معیوب و مغشوش شماست. حتماً برای شما خرج کرده اند که آن ها را خوش خرج یافته اید« شورای اسلامی از خوش خرجی یا بد خرجی آن ها بی اطلاع است». نماینده قبلی آقای دکتر ضابطی در زمان نمایندگی در سال 89 برای چاه های امام زمان  (عج) مبلغ پانصد میلیون ریال تسهیلات بلا عوض و در سال 90 برای چاه حضرت سید الشهدا(ع) مبلغ  سیصد میلیون ریال تسهیلات بلا عوض را از وزارت کشاورزی پیگیری نموده و به نتیجه رسانید که گره گشای معضل خشکسالی بود و با تقدیر شورای اسلامی شهر مواجه شد. آقای فیروزی نماینده فعلی هم که با ارتباط بسیار مطلوبی که با ما دارد و امور جاری شهر از جمله برق فاز 2 شهرک وحدت را پیگیری نموده و از ایشان هم سپاسگزاریم.

11-از جفاهای شما در این نوشته سراپا غرض آلود به مسکن مهر است که آن هم حاصل بی خبری شماست چون ساکن شهر نیستید و در شهر حضور ندارید. اتفاقاً شهروندان ما با بهره مندی از تسهیلات خود مالکی مسکن مهر در زمین های شخصی یا واگذار شده از طریق بنیاد مسکن به نحو مطلوبی از پروژه مسکن مهر بهره مند شده اند. زهی بی انصافی و بی خبری!!!

12-جلسه مخفی در همراهی با آقای حاجی هم از اتهامات شما به شخصی مومن ، متعهد و فرهیخته ای است که شما در تناقض با ادعایتان که خود را حامی دولت نهم و دهم می دانید ایشان و ما را متهم نموده و اقدام به افترا کرده اید. آقای حاجی از فرمانداران بسیار موفق دولت نهم و دهم بوده و اکنون هم از نمایندگان موفق و ولایتی مجلس شورای اسلامی است. شورای اسلامی شهر جوشقان وکامو از ابتدا به ایشان ارادت داشته و دارد ولی با اینحال اصلاً جلسه مخفی وجود نداشته است. ما پیشنهاد الحاق شهر جوشقان وکامو در صورت ارتقاء بخش میمه به فرمانداری را در صورت شناخت جوشقان قالی بعنوان مرکز بخش با اطلاع کامل از موافقت اکثریت مردم و تأیید امام جمعه محترم شهر بصورت مکتوب داده ایم و از این پیشنهاد حمایت هم می کنیم و در صورت تحقق بر آن افتخار هم خواهیم کرد، زیرا از این رهگذر اولاً جوشقان به مرکز بخش ارتقا خواهد یافت و ثانیاً مشکل چندگانگی مدیریت ادارات حل خواهد شد. ثالثاً معضل بعد مسافت با مرکز شهرستان مرتفع خواهد شد.

13-در رابطه با خانه های خیر ساز هم باز آسمان و ریسمان را بهم بافته و ادعا کرده اید که به جای زمین به مردم تحمیل شده است. این مورد هم حاصل ذهن معیوب و مغشوش شماست، این خانه ها با پیگیری شورا توسط انجمن خیرین مسکن ساز کاشان احداث گردیده و به هیچکس هم تحمیل نشده است.اکنون هم متقاضی وجود دارد ولی تا اتمام کار این خانه ها و پیگیری های بعدی امکان پاسخگویی به متقاضیان نیست.

و اما نصیحت ما به شما از جایگاه بزرگتر اینست که بدانید اولاً شأن شورای اسلامی شهر به هیچ وجه اجرایی نیست بلکه تقنینی و نظارتی است و مقولاتی از قبیل آنچه شما در مورد آن ها راهنمایی کرده اید در شرح وظیفه شورا نیست. ثانیاً همه مصوبات شورا ها همچون مصوبات مجلس شورای اسلامی که از کانال شورای نگهبان می گذرد بایستی از کانال کمیسون تطبیق مصوبات شوراها مستقر در فرمانداری ها بگذرد که در مورد شورای اسلامی شهر جوشقان هم چنین بوده ، ثالثاً از خدا بترسید که تهمت زدن گناه کبیره است. رابعاً سعی کنید اندکی انصاف داشته باشید اقدامات وسیع شورا در رابطه با عمران شهری، فرهنگ سازی شهر نشینی و پذیرش شهرداری، کسب وجاهت و حیثیت شهرداری و شورا در سطح عالی که نسبت به بسیاری از شهرهای مدعی بالاتر است، هدایت شهرداری در رابطه با اجرای پروژه های بهبود عبور و مرور ، پیاده رو سازی، آسفالت معابر، نظافت شهر، تهیه تجهیزات مختلف شهرداری از قبیل ماشین آلات، آتش نشانی و ... برای انجام وظیفه بهتر،ساختمان شهرداری، دیواره چینی رودخانه، احداث پلهای متعدد، احداث و گسترش فضای سبز، پارک ها و میادین و المان های شهری، گازرسانی و تأسیس اداره گاز ، ساماندهی آب آشامیدنی و تأسیس اداره آب و فاضلاب ، ارتقاء پاسگاه انتظامی به کلانتری، تأسیس شعبه بیمه تأمین اجتماعی، شبانه روزی شدن مرکز بهداشتی درمانی، تأسیس دانشگاه آزاد اسلامی، تأسیس شرکت تعاونی گل و گلاب و کارخانه فراوری گل محمدی، تأسیس کتابخانه عمومی شهر و فعالیت مستمر و قانون مند آن، سامان دادن به وضع نابسامان واگذاری زمین در شهرک وحدت که خشت اول آن توسط منسوبین شما کج نهاده شده بود و تأمین خدمات زیر بنایی آن از قبیل آب و برق و گاز و ... ، پیگیری موضوع بحرانی فاضلاب شهر و اجرای مطالعات و نقشه برداری تا مرحله تخصیص اعتبار توسط وزارت نیرو که ان شاء اله اجرایی خواهد شد؛ شمه ای است از اقدامات شورای اسلامی شهر و شهرداری و سایر ارگانها که  با هدایت شورا صورت پذیرفته و متأسفانه با سکوت و یا منفی بافی قلم غرض آلود نگارنده آن متن کذایی روبرو شده است.

نا گفته نماند به نظر می رسد شما چون از حضور اعضای شورای اسلامی شهر در انتخابات و اقبال عمومی مردم به آنها بیمناک هستید و به نحوی از عدم اقبال عمومی به کاندیداهای مد نظرتان اطلاع یافته اید در صدد تخریب شورای اسلامی فعلی شهر برآمده اید. ولی مطمئن باشید حداقل 4 نفر از اعضای فعلی شورا تکلیف خود را پایان یافته می دانند و در انتخابات حضور نخواهند داشت.

در خاتمه به شما یادآور می شویم که مقوله احساس تکیلف یک وظیفه شرعی و شخصی است که هر کس خود بایستی احساس کند و نیازی به توصیه دیگران نیست مضاف بر آنکه شماها در جایگاهی نیستید که این توصیه را برای دیگران باشید.

ضمناً لازم است اگر واقعاً به افکار عمومی (همان عده معدود و انگشت شمار که به وبلاگ شما سر می زنند) ارزش قائل هستید این متن را به عنوان پاسخ ادعاهای کذبتان در وبلاگ بگذارید تا «سیه روی شود آنکه در او غش باشد»شورای اسلامی شهر جوشقان کامو

 

 


گمنام گوشگون
چهارشنبه 11 اردیبهشت 1392 08:51 ب.ظ
یه شعر در باره ی تبلیغات
شوراهای امروزی 3 -

بنده گرشورا بودم اتش به دنیامیزدم*****
همچوابراهیم تبر برپشت بتها میزدم
گر مرا پول کلانی بود به دست
آنتنی ماهواره ای بر پشت کوهها میزدم
میکشیدم لوله ای آب شیرین از قنات
کی آب گوشگون فرودگاه میزدم
بانک ملی وکشاورزی به زیر
صادرات و با تجارت کوچه بالامیزدم
کل دام منطقه بیرون میکنم از راونج
تابلو ممنوع دام با خط خوانا میزدم
یک هتل با رستوران و باغ خوب
روستای کاظمی بالای اشکالیون میزدم
کیسه ای آرد ازبرای هر اهلی توی برج
بمب خوشه ای به نانوائی روستا میزدم
میکشیدم آب قنات را به سرچاه
سارکش از دشت تا راونج میزدم
لاستون تا گوشگون مو انگور میزدم
میکشم تا شهرک یک خیابانی ز کاج
تخت شیرجه وشنا تو گوشگون میزدم
روستای کامویی که دور افتاده است
بهر پیران یک کلاس آب بابا میزدم
چون به پایان رفت کار فاز شهرک
میدوم اله کلنگ بهر شهرکی ها میزدم
ای دریغا دست نورالله به جائی بند نیست
جان فشانی بهرملت دل به دریا میزدم
سه شنبه 10 اردیبهشت 1392 07:10 ب.ظ
یه شعر در باره ی تبلیغات شوراهای امروزی 2


گر به بنده رای دهی، گوشگون را آباد می کنم

هر وزیری را به این سامان،من مهمان می کنم

خط مترو میکشم ازشرق و غرب و ازجنوب

مردمان شهر را با فکر خود حیران کنم

از برای هر جوان ، شغلی فراهم میکنم

زن ستانم بهرشان ، هر درد را درمان کنم

گر که بنویسید نام بنده را در تعرفه

هر ز پا افتاده را با عزم خود شادان کنم

برج میلادی بسازم دوقلو در این محل

پوستر عکسم به روی هردو آویزان کنم

مشکلات شهرمان فوری نمایم بر طرف

هر لب بی خنده را چون پسته ی خندان کنم

بهر آن پوران بیکار و فقیر و آس و پاس

فکر بکری کرده و لعل لبش خندان کنم

کوچه ای گر تنگ باشد، می کنم آنرا گشاد

چاله ها پر کرده و بحش را شهرستان کنم

می نمایم هر خیابان را چراغانی به شهر

کوچه ها را بهرتان، یکباره نورافشان کنم

چونکه بنشستم به پشت میز شورا ،بازهم

با سیاست بر شما نیکی و هم احسان کنم

بچه محل این وعده ها چون حرف مفتی بیش نیست

گر تو هم باشی، بگویی این کنم یا آن کنم….
تدبیر + تغییر = انتخاب اصلح


از جوشقان تا تهران
سه شنبه 3 اردیبهشت 1392 07:27 ق.ظ
آقا جواد :
از شما انتظار می رفت در برابر این جوابیه اظهار بی طرفی کنید....
تائیدیا رد اتهامات مطرح شده مکان مناسبی می طلبد که درحوزه کاری مانیست.ولی، لحن توهین آمیزو و مفتر این نامه به مهدی گلشن شایسته یک وبلاگ نویس با دغدغه مانند وی نبود.
به هر دلیل که اعضای شورای شهربا وی و افکارش مخالفندونظرات ومسائل مطرح شده ازسوی اوراقبول ندارند،نباید همه چیز و همه کس را زیر سوال برده وانگ بی اطلاعی به وبلاگ نویسان ساکن در دیگر شهرها بزنند.
از ما که گذشت ولی یقین بدانید ادامه این رویه و تهدیدوارعاب جوانان از اظهار نظر وعقایدشان که پیامدی جز یأس ایشان ازحضوردرصحنه های دیگر اجتماعی جوشقان رانخواهدداشت،به صلاح حال و آینده این شهر نیست.
پاسخ جواد ابیض : آقای عزیز من با بی طرفی این مطلبو گذاشتم و شاهد این کار هم اینه که تا حالا به هیچ نظری پاسخ ندادم.وفقط به درخواست استاد دوران تحصیلم مبنی بر ارسال این مطلب به صفحه اصلی وبلاگ عمل کردم.
از جوشقان تا تهران
سه شنبه 3 اردیبهشت 1392 06:58 ق.ظ

با سلام:
تایید یا رد این نوشته ها در صلاحیت بنده نیست چون اطلاعات کافی درمورد مسائل مطرح شده، ندارم.
اما:
ضمن ابراز تاسف شدید از ادبیات سراسر توهین نویسندگان آن به مخاطب مورد نظر،باید عرض کنم امثال جوانانی مانند" مهدی گلشن"بسیارند که دغدغه عمران وآبادنی شهر ودیار اجدادیشان آن ها را برآن داشته است که_هرچندبا کاستی هایی همراه باشد_اظهار نظر و عقیده نمایند....حال شما با این سخنان وهن آمیز،همه آنهارازیرسوال برده اید!!!
اگر ساکن نبودن درشهر دلیل بی اطلاعی است؛نماینده ای که درمجلس شورای اسلامی،درخصوص همه مسائل کشورنظر می دهدودرتهران ساکن است را چه می گوئید.اگرنماینده شهراصفهان درمورد شهرجوشقان اظهارنظری کندکه درنهایت به صلاح جوشقان وآبادی آن باشدبازهم اوراسرزنش خواهید نمود؟
اگربه ما باشد ما منکرخدمات شما نبوده ونیستیم ولی پاسخ مردم و جوانان آینده سازشهررادر دوران تصدی خود آنگونه که باید ندادید...حالا دست به قلم شده اید و با توهین و تحقیر قصد تبرئه خود را دارید...
عجیب است، همه این خدماتی که می فرمائیددردوران شورای شهرفعلی به انجام رسیده است، را می توانستیدبا سعه صدر،در گذشته به دور از جوسازی و با احترام به افکار عمومی _به قول خودشما،همین اندک مخاطبین وبلاگ ها_عنوان کنیدواین جوانان را به ادامه راه امیدوار نمایید...متاسفم که،
با این کوته فکری و سطحی نگری امثال شما جلوی پیشرفت شهروآبادانی جوشقان بیش از پیش بسته خواهدشد.
یه جوشقونی
دوشنبه 2 اردیبهشت 1392 01:39 ب.ظ
سلام بر رسانه های مجازی جوشقان لطف کنید واز اخبار واطلاعات انتخاباتی شهر وگزینه های ثبت نام شده برای شورا اطلاع رسانی نمایید وماراکه از شهردوریم باخبر نمایید.
ق
جمعه 30 فروردین 1392 11:56 ب.ظ
سلام پاسخ های ارائه شده به هیچ وجه قانع کننده نبود
سید
جمعه 30 فروردین 1392 06:09 ب.ظ
باسلام
خیلی خنده داره ها!!!!!!
واسه رد کردن لوله ی گاز از شهر جوشقان قالی از استانداردهای کشوری ن بلکه بین المللی استفاه میشه؟؟؟؟
آقایونی که این مطلب ونوشتین: از این به بعد جوشقون وبا کالیفرنیا مقایسه کنین !!
بدبخت زمین دارای کامویی که علف میکارن نذاشتن لوله رد بشه از زمینشون
آخه عقل کا اون واسه جاییه که دورتا دورشهر اینقدر بیابون بی مصرف نباشه
چرا اینقدر مردم جوشقون رو ساده لوح فرض میکنین ؟؟
شفق جوشقان قالی
جمعه 30 فروردین 1392 11:31 ق.ظ
با عرض سلام و ادب و احترام؛
قابل توجه است که جوابیه ی شورای اسلامی شهر بدون مهر و امضای اعضا و از مبادی به جز مبادی رسمی مانند سایت شهرداری جوشقان و کامو فاقد اعتبار می باشد.
ضمناً نام جعلی "جوشقان کامو" در انتهای نامه به شکل اصلی و اصیل"جوشقان و کامو" اصلاح گردد.
با تشکر
98
پنجشنبه 29 فروردین 1392 02:51 ب.ظ
اینکه بقول ضرب المثل شما مرغ باشن یا خروسیکه تخم نمیذاره اصلن اهمیتی نداره ! مهم اینه که با اینکه به قول شما تو این شهر زندگی نمی کنن اما حس دلسوزی،مسئولیت پذیری،شناخت و آگاهیشون و... واسه این شهر خیلی بیشتر از کسایی که اینجا هستن وزندگی می کنن!
امثال من که اینجا بودیم وتو مدرسه های اینجا درس خوندیم با این وضع اسف بار امکانات آموزشی واقعا تو چه سطحی از آگاهی اجتماعی وشناخت قرار داریم ؟؟

شما هم میتونید بجای ادامه دادن به این جنگهای روانی و مخرب ،خیلی راحت با ارائه سند و مدرک به این ذهن های معیوب و شیطانی سامان بدین !!!!!!
دلسوز
پنجشنبه 29 فروردین 1392 12:04 ق.ظ
واقعاَ کی می خواد بیاد؟ با این جو هیچ آدم به درد بخوری نمینویسه! فکر کنم 5 تا کامویی باشن!!
آسمان
چهارشنبه 28 فروردین 1392 09:41 ب.ظ
آقای گرگین با اینگونه تحقیر کردن شورا ها فقط باعث آشوب و فتنه بین جوانان شهر شده ،که آقای ابیض نیز به هر دلیلی ،با رسانه ای کردن این مطلب مانند آقای گرگین عمل کرده است.در صورتی که هم قلم گرگین و هم شورا ،کلا چرت و بی محتوی بوده و قبل از انتخابات هر دو طرف بدانند که هدف داشتن شورایی دلسوز و مردمی بوده برای رفاه و پیشرفت جوشقان
انصاف
چهارشنبه 28 فروردین 1392 09:39 ب.ظ
حالا كه اینا قصد نامزدی ندارن چه نیاز به تخریبشون هست..10 سال هر چه كرده یا نكردن دیگه گذشته.. حالا خوب یا بد مهم الان وقتشه كه دنبال آدمهای قدرتمندتر و مصمم تر و تواناتر از اونها باشیم و با درست كردن جو فحش و تهمت و افترا كاری نكنیم كه اگه 2تا آدم حسابی بخان نیومده پشیمون بشن..
آشنا
چهارشنبه 28 فروردین 1392 12:49 ق.ظ
اشکال نداره مملکت داره رو غرض و مرض می چرخه!!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


فهرست وبلاگ

پیوندهای روزانه

طبقه بندی

آرشیو

نویسندگان

پیوندها

صفحات جانبی

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

جستجو

آخرین پستها

اَبر برچسبها

کد آهنگ های پیشواز ایرانسل استاد مظفر شفیعی کدهای آوای انتظار همراه اول از استاد مظفر شفیعی