تبلیغات
سَرَشگ جوشقان قالی - پرسش و پاسخ از ریاست محترم شورای اسلامی شهر
سَرَشگ جوشقان قالی

پرسش و پاسخ از ریاست محترم شورای اسلامی شهر

چهارشنبه 25 اردیبهشت 1392

با توجه به در پیش بودن انتخابات شورای اسلامی شهر و تصویب جدایی دو منطقه جوشقان قالی و کامو مصاحبه ای را با  ریاست محترم شورای اسلامی شهر ترتیب دادم که نظر شما را به خواندن این مصاحبه جلب می کنم.

سوال: با توجه به این که شورای اسلامی شهر در دوره فعالیت خود از 9/2/1392 وارد یازدهمین سال فعالیت خود شده است خواهش می کنم اهم فعالیتهای خود را در این دوره 10ساله بیان کنید.

جواب: با عرض سلام متقابل و تسلیت ایام شهادت امام هادی (ع) وتبریک پیشاپیش ایام تولد امیرالمومنین علی (ع)

چنانچه همشهریان محترم مطلع هستند این شورا در دوره دوم فعالیت شوراهای اسلامی شهر در سراسر کشور که اولین دوره پس از شناخت شهرما بود، در حالی فعالیت خود را آغاز نمود که فقط دو سال ازشناخت شهر می گذشت و تقریبا همه زیر ساختها یا وجود نداشت و یا ناقص و معیوب بود و یا در حالت برزخی بین شهر و روستا قرار داشت. برای نمونه بحث آب آشامیدنی از همه بحرانی تر بود (آب در کوزه و ما تشنه لبان می گشتیم). شرکت آب و فاضلاب روستایی کار خود را تمام شده می دانست ولی شرکت آب و فاضلاب شهری هم شبکه را تحویل نگرفته بود.

اعضای شورا انتخاب شده بودند ولی رسما شروع به کار نکرده بودیم که در یک اقدام بسیجی آب موجود را با همکاری عوامل آب و فاضلاب بومی در شبکه جاری و در اختیار مردم قرار گرفت که بعدا مقدمات تحویل شبکه به شرکت آبفای شهری آماده شد و اداره آب وفاضلاب تاسیس والحمدلله ساماندهی شد واین اولین اقدام شورای شهر بود.

در ادامه در رابطه با دیگر زیرساخت ها و در اولویت بعدی، گازرسانی، آسفالت معابر، تمهید مقدمات ایجاد و توسعه فضاهای سبز ، سامادهی عبور و مرور و غیره در دستور کار قرار گرفت. از عمده ترین اقدامات، ساماندهی ورودی شهر در مقابل شهرداری بود که وضعیتی بسیار نامطلوب و نابسامان داشت. وجود دو تپه سنگی در مسیر راه و حدفاصل شهرداری و کلانتری، ساماندهی این نقطه را بعنوان ورودی شهر به اولویتی اجتناب ناپذیر تبدیل کرده بود که تپه های سنگی پس از اخذ مجوزات لازم از مراجع زیربط با انفجار و حمل سنگهای حاصل از انفجار حذف گردیدند و به تدریج مقدمات احداث میدان فاطمیه(س) و سپس احداث آن شروع و اجرا گردید که شرح این عملیات در چند سطر خلاصه شد ولی طی چندین سال فعالیت شهرداری و شورا محقق گردیده است.

احداث سالن ورزشی و تجهیز آن، اتمام کار بلوار شهدا و ساماندهی گلستان شهدا از اقدامات اولیه شورای اسلامی و شهرداری بوده است. موارد بالا در شهری کوچک و با جمعیتی محدود و درآمدی محدود تر  ولی با پراکندگی بسیار بالا که نقطه آغاز شهر تا نقطه اتمام آن چیزی حدود 20 کیلومتر می باشد کار بسیار سخت و طاقت فرسایی است. ولی الحمدلله در سایه لطف حضرت حق و همدلی شورای اسلامی شهر با شهروندان خدمات نسبتا مطلوبی به شهروندان ارائه گردید که البته حق شهروندان وشایستگی آنها بسیار از اینها بیشتر است که انشاءالله در آینده محقق خواهد شد.

اگر بخواهم به تمام فعایت های شورای اسلامی شهر اشاره کنم مثنوی هفتاد من کاغذ می شود بلکه هفتاد تن کاغذ! ولی لازم است به این واقعیت اعضای شورای اسلامی شهر بدون وقفه و حتی بدون بهره از تعطیلات تابستانی و زمستانی که طبق قانون حق آنها بوده است خالصالوجه الله در این ده سال در خدمت شهر و شهروندان بوده اند که این جانب از باب وظیفه از برادران تقدیر و تشکر می نمایم.

سوال: از پراکندگی صحبت کردید. آیا منظورتان تشکیل شهر از چهار منطقه می باشد؟ گفته می شود اخیرا مناطق کامو و چوگان از شهر جدا شده اند؟ تقاضا دارم در مورد این جدایی هم صحبت کنید.

جواب: بلی، منظور از پراکندگی  همان پراکندگی محلات مختلف شهر است. اما در خصوص انتزاع مناطق کامو و چوگان، اخیرا در تاریخ نیمه اردیبهشت ماه سال جاری از طریق مجاری غیر رسمی، مصوبه هیئت دولت در خصوص اصلاح مصوبه 20/4/1379 هیئت وزیران در رابطه با شناخت شهر جوشقان و کامو را دریافت نموده ایم. ولی معمولا اینگونه مصوبات تا اجرایی شدن زمانبر می باشد. بعنوان مثال مصوبه شناخت شهر در تاریخ 20/4/1379 صادر گردید ولی عملا تاسیس شهرداری جوشقان و کامو هشت ماه بعد یعنی در  تاریخ 25/12/1379 صورت پذیرفت، مضاف براینکه در سال 79 انتخابات و تغییر دولت و تبعات آنرا نداشتیم، در هر حال این مصوبه را به فال نیک گرفته و امیدواریم با انتزاع مناطق کامو و چوگان از جوشقان قالی که پس از اجرایی شدن مصوبه حاصل خواهد شد برخی معضلات و چالشهای موجود مرتفع گردد و شورای اسلامی جدید که حاصل انتخابات 24 خرداد ماه نود و دو، همزمان با انتخابات ریاست جمهوری خواهد بود با فراغ بال بهتری بتواند در  خدمت شهر و شهروندان باشد.

سوال: تقاضا دارم در خصوص جزئیات اجرای این مصوبه هم نکاتی را مطرح نمایید.

جواب: جزئیات را باید یا از طریق مطالعه بخشنامه ها و دستورالعمل ها کسب نمود یا از طریق تجربه. متاسفانه اینجانب نه اینچنین مواردی را تجربه کرده ام و موارد مشابه آنرا هم نه دیده ام و نه شنیده ام و دربخشنامه و دستورالعملی هم مطالعه نکرده ام. یعنی در دسترس نداشته ام تا مطالعه کنم. لذا در مورد جزئیات اطلاعاتی ندارم. علی القاعده معاونت سیاسی استانداری و فرمانداری در خصوص اجرایی شدن مصوبه هیئت محترم وزیران اقدام خواهند نمود که حاصل اقدامات انشاءالله خیر و به نفع عموم شهروندان مناطق مختلف شهراعم از جوشقان و شهرک وحدت و کامو و چوگان خواهد بود.

سوال: آیا می توانید علت عدم ثبت نام خود را برای کاندیداتوری در دوره آینده شورا بیان نمایید؟

جواب: بلی، اینجانب فکر می کنم با غریب 60 سال سن که 40 سال آنرا در خدمت شهروندان بوده ام به وظیفه اجتماعی خود عمل نموده ام و اکنون با بروز عوارض کهنسالی که یکی پس از دیگری از راه می رسد عملا باید از کارهای اینچنین هم بازنشسته شوم و فرصت را به جوانترها واگذار نمایم تا در خدمت شهر و شهروندان و نظام مقدس جمهوری اسلامی درآیند. البته چنانچه لازم باشد و  اعضای محترم شورای اسلامی جدید و دیگر مسئولین شهر صلاح بدانند تجاربم را صادقانه در اختیار آنها قرار خواهم داد.

سوال: در خاتمه اگر نکته ای را صلاح می دانید بیان نمایید.

جواب: عرض پایانی اینجانب این است که شهروندان محترم مطلع باشند که شورای اسلامی شهر شان اجرایی ندارد بلکه شان شورای اسلامی شهر قانون گذاری در محدوده شرح وظایف ونظارت برحسن اجرای امور و انعکاس مشکلات و معضلات و نیازمندیها به مسئولین اجرایی شهر و شهرستان و استان و دولت می باشد که این جانب خداوند متعال را شاهد می گیرم که شورای اسلامی شهر در دو دوره فعالیت خود با وسواس و پیگیری موارد مختلف را در دستور کار داشته است که در برخی امور موفق بوده ودربرخی امورهم به توفیق لازم دست نیافته است. مثلا از دغدغه های اساسی و دائمی شورای اسلامی شهر اجرایی شدن طرح فاضلاب شهر بوده است که با پیگیری های مستمر این طرح پیشرفت خوبی داشته و تا مرحله اجرا پیش رفته است. فاز های مطالعاتی، نقشه برداری و میخ کوبی انجام گرفته و جهت تخصیص اعتبار به کمیسیون مربوطه در وزارت نیرو رفته است. چون طرح های فاضلاب بایستی از محل بودجه های ملی اجرا شوند ، هنوز اعتبار لازم از طریق وزارت نیرو به آن اختصاص نیافته که امیدواریم در نخستین فرصت ممکن این مهم صورت پذیرد.

لزوم احداث مرکز بهداشتی درمانی جدید را شورای اسلامی شهر پیگیری کرده که پرونده به عنوان مشارکتی آغاز شده وعملا بخشی از آن که مورد تعهد شورای اسلامی شهر بوده اجرا گردید ، ولی عملا در سال 90-از اعتباری جهت ادامه کار از طریق دانشگاه علوم پزشکی کاشان تخصیص نیافته لذا پروژه متوقف شده است.ادامه پروژه دو بانده شدن جاده جوشقان قالی – میمه هم از همین نمونه است.

ولی کارهایی که در حد واندازه شورا وشهرداری بوده و در حد درآمد های شهرداری وکمک های دولتی و مردمی انجام شده است می توان به عنوان مثال به موارد زیر اشاره کرد:

پروژه دیوار چینی رودخانه ، ساماندهی و بهبود عبور و مرور ، احداث سه دهنه پل در سطح شهر و اصلاح پل های موجود، احداث پارک های عمومی و محله ای ، ساخت ونصب المان های شهری و....

انشاالله امید است با همکاری شهروندان و بهبود وضعیت بودجه ای دولتی روز به روز شاهد پیشرفت وتوسعه شهر باشیم.

در خاتمه از شما و سایر شهروندان محترم، پرسنل شهرداری و مدیران ادارات سطح شهرو شهرستان به ویژه مدیران محترم بخشداری قمصر و فرمانداری کاشان و استانداری اصفهان سپاسگذاریم و سلامتی و طول عمر عموم مسئولین صدیق نظام مقدس جمهوری اسلامی به ویژه مقام معظم رهبری و سلامتی و فرج حضرت صاحب العمر (عج) را از درگاه حضرت احدیت خواستاریم.

 

 

 


رضا نظریان
سه شنبه 8 مرداد 1392 03:22 ب.ظ
با تشكر وبلاگ شما در وبلاگ مهر حوشقان قالی (رضا نظزیان)لینك شده است.
شهروند
یکشنبه 2 تیر 1392 10:22 ق.ظ
کاش صداقت خریدار داشت
کاش حقیقت تلخ نبود
و کاش معنی شعر زیر را همه می فهمیدند:
خداگو با خداجو فرق دارد
خداگو حاجی مردم فریب است
خدا جو مومن حسرت نصیب است...
شخصاً برای شهرم متأسفم که شما را دیگر در مسئولیتی نمی بیند!! ولی برای خودتان خوشحالم زیرا با گوش خود افترا و تهمت شنیدم و با چشمانم خیانت و نیرنگ دیدم اما در مقابل فقط صبر و شکیبایی از شما دیدم.
پنجشنبه 16 خرداد 1392 07:00 ب.ظ
سلام خدمت برادر بزرگوار و خدوم از اینکه این بار مسئولیت را چندین سال به دوش کشیدید تشکر وافر دارم در حالی که همه ما دنبال زندگی خودمان بودیم شما از هیچ و صفر شروع کردید و امروز خیلی چیزها داریم ممنون از خانواده های شما که حرفها و ناراحتی های شما را به جان خریدند و سنگ صبور شما بودند نقطه قوت شما به نظر بنده این بود که حرف آخر را اول می گفتید و خیلی ها آزرده می شدند در حالی که حق همین است و حرف آخر خداقوت
ازجوشقان تا تهران
جمعه 27 اردیبهشت 1392 09:22 ق.ظ
با سلام:
به نمایندگی ازطرف مردم زحمت كش جوشقان،تشكر می كنیم از شماو همكاران محترمتان بابت زحماتی كه در طی دوران تصدی خود برای عمران وآبادی این منطقه متحمل گردیدید.
اگر چه شایدكمی زودترمی توانستید حس كنجكاوی و پرسشگری وپیگیری را در جوانان شهرتان پاسخ دهید،ولی جای تشكردارداز شخص جنابعالی درمقام ریاست شورای اسلامی شهر، كه تا همین حد نیزبه سوالاتی كه شایددرذهن بسیاری ازمخاطبان بوده باشد پاسخ فرمودید...امیدواریم خداوندهمه خادمین به ملت ایران را سرافرازگرداند... .
برای همه منتخبین آینده شوراهانیزاز صمیم قلب آرزوی موفقیت داریم وبرای شما نیز ازدرگاه خداسلامتی روزافزون مسئلت می نمائیم.
ایمان الماسی
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


فهرست وبلاگ

پیوندهای روزانه

طبقه بندی

آرشیو

نویسندگان

پیوندها

صفحات جانبی

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

جستجو

آخرین پستها

اَبر برچسبها

کد آهنگ های پیشواز ایرانسل استاد مظفر شفیعی کدهای آوای انتظار همراه اول از استاد مظفر شفیعی